Головна | Реєстрація | Вхід | RSSНеділя, 05.01.2025, 04:32

Бердянська ЗОШ І-ІІ ст. Осипенківської сільської ради Бердянського району Запорізької області

Меню сайту

Каталог файлів


Конспект уроку з читання 4 клас Лєсовська Т. В.
[ Викачати з сервера (77.3 Kb) ]30.04.2015, 11:52

Тема: «Марк Твен. «Чудовий маляр» (Уривок з роману « Пригоди Тома

Сойєра»).

Мета: сформувати в учнів первинні уявлення про особистість видатного

американського письменника Марка Твена; розширювати словниковий

 запас;розвивати вміння працювати в групах, працювати

з текстом,характеризувати дійових осіб, стисло відтворювати

 послідовність подій; виховувати  любов до книги і почуття гумору.

Обладнання: мультимедійна презентація,смайлики,малюнки відерець, яблук.

                                                        Хід уроку:

І. Організація класу:

-Добрий день, діти ! У вас на партах лежать смайлики.Візьміть той, який відповідає вашому настрою! Якщо у когось він сьогодні не досить веселий, то урок читання допоможе його змінити .Він буде пов'язаний з посмішками, радістю та гумором.

-Щоб нам краще працювалося скажемо девіз нашого уроку:

«Не просто слухати, а чути.

Не просто дивитися, а бачити.

Не просто відповідати, а міркувати.

Дружно й плідно працювати». (Слайд 2)

II. Мовна розминка:

1. Гра «Доповни речення»( Слайд 3)

(Хлопчик фарбує. Хлопчик фарбує паркан. Хлопчик фарбує великий паркан.)

2. Гра «Точно і швидко.Хто?» (підібравши до іменників неістоти - іменники

істоти спільнокореневі) (Сдайд 4)

Поезія - поет

Байка - байкар

Казка - казкар

Гумор – гуморист

ІІІ. Актуалізація опорних знань

- Пригадаємо, що таке гумор?(Слайд  5)

Підготовлений  учень зачитує визначення про гумор:

 ( Гумор - це доброзичливо - глузливе ставлення до чого - небудь,

спрямоване не викриття недоліків; здатність зобразити щось у комічному

вигляді.)

- Твори яких українських письменників - гумористів ви читали? ( М. Носов «Пригоди Незнайка», В. Нестайко«Тореадори з Васюківки»,Г.Бойко гумористичні вірші) (висновок).

- Сьогодні ми з вами будемо працювати в групах .На партах у вас лежать малюнки або яблука,або відерця.На першому ряді будуть сидіти ті, у кого яблучко, а на другому ті, у кого відерце.Це і є наші групи.

VІ.  Повідомлення теми і мети уроку:

-Сьогодні на уроці ми познайомимося із твором «Пригоди Тома Сойєра»,

який написав видатний американський письменник -гуморист Марк Твен.(Слайд 6)

Гра «Шифрувальники»

-Назва цього уривку закодована на дошці.

й д о Ч у в и л я м а р (чудовий маляр)

V. Ознайомлення з творчим шляхом М. Твена

1.Перегляд презентації(Сдайд7,8,9,10)

2.Читання статті з підручника( с. 115 )

- Діти, ви самостійно опрацюєте цю статтю з метою виявити, що ви вже

знали , а що нового взнали .

Вправа «Інтерв'ю»(Діти працюють в парах . Пари формуються за кольором. Наприклад, помаранчеве відерце і яблучко . Один-кореспондент, а другий – респондент . Кореспондент задає одне за змістом прочитаного запитання. Респондент відповідає . Потім міняються місцями . Задають по три запитання.)

- Що з прочитаного для вас було новим ?

VІ. Опрацювання твору Марка Твена «Чудовий маляр»:

  1. Підготовка до читання

 А ) Читання  колонок слів «луною» за вчителем (Слайд11):

Заввишки         Щохвилини            Поллі

Мізерна              Забагнеться              Джім

Неосяжна         Зневажливо             Бен Роджерс

Навколишня       Глузуватимуть        Велика Міссурі

  Кепкування

Б) читання «дощиком»

- Які слова вам не зрозумілі?

В)Вправа на миттєве сприймання слів «Читай мовчки,рахуй голосно»

(Учні голосно рахують від 1 до 10 і одночасно читають слова на картках – блискавках: міркування, радість ,смуток,спокій, натхнення,милування)

3. Уточнення лексичного значення слів(Слайд12)

а )- Самостійно прочитайте один одному значення слів після твору.(Ярд, фут)

Ярд - одиниця довжини в англійській системі мір. Дорівнює приблизно 91см.

Фут - тут: одиниця довжини в англійській системі мір. Дорівнює приблизно

30 см.

б) – Прочитайте в лівій колонці, що на слайді, тлумачення і доберіть до них із правої колонки відповідні слова.

 

Тонкий мотузок                                                                           отетерів

Не вистачило                                                                                ладен

Схильний, охочий щось робити                                                забракло

Розгубився, збентежився                                                            шворка

від несподіванки чи переляку

2. Читання твору учнями мовчки(Слайд 13):

- Завдання уважно читати, щоб визначити хід подій твору та зміну настрою головного героя Тома Сойєра.

3.Перевірка первинного сприйняття твору. Тестування:

1. Коли Том вийшов на вулицю і глянув на паркан, його оповив..,

а) глибокий смуток

б) невимовна радість

в) туман

2. Т. Сойєра життя здавалося безглуздим, а існування - важким тягарем

тому, що....

а) в нього не вистачало часу

б) йому доведеться важко працювати

в) хлопці мали взяти його на рибалку

3. Бен Роджерс удава Із себе:

а) танцюриста

б) співака

в) пароплава

4. Бен «задобрив» Тома:

а) яблуком

б) цукеркою

в) гумкою

5. За що фарбували паркан інші хлопчики?

а) за новий олівець

б) за повітряного змія і пацюка на шворці

 в) за саморобний ножик

Фізхвилинка

 Руханка «Лебедина шия»(Слайд 14) (Див.додаток 5)

4.Взаємоперевірка (Слайд 15)

в парах за ключем (1-а,2-а,б; 3-а,4- а;5-б,в)

5.Аналіз змісту прочитаного з елементами вибіркового читання:

- Чим сподобався вам твір?

- Хто його головний герой?

- Які ще персонажі були у творі?

- З яким настроєм Том розпочав роботу?Знайдіть як про це описано у творі і зачитайте.

- Про що розмірковував хлопчик?Знайдіть і зачитайте.

- Що допомогло Томові прогнати смуток?

- Хто першим зустрівся Томові?

- Чим зацікавив Том друзів?

- Як провів далі Том час?

- Чи змінився настрій Тома? Завдяки чому?

- Прочитайте формулювання закону, який відкрив Том.

6. Вправа на розвиток швидкості читання «Розвідники»( Слайд 16,17)

- Порахуйте скільки разів у тексті зустрічається ім'я Том (16 ) і Бен (14)

7.Читання у особах діалогу Тома і Бена.

Завдання: передати голосом почуття дійових осіб, зміну ставлення Бена до

праці.

8.Мовно – логічне завдання.

Слова на картках – блискавках розмістити так , як змінювався настрій Тома.

9.Інтерактивна технологія «Голосування ногами» »( Слайд 18)

Поверніться на місця по групах.

Яблучка, у вас назва «я думаю , що твердження правильне».

Відерця «я думаю , що твердження неправильне».

  Твердження :Том – не цікавий ,не розумний,сором'язливий.

Діти переходять у ту групу,назва якої відповідає їх ставленню до твердження. Доводять свої міркування.

Вчитель слідкує за процесом.

10. Стислий переказ тексту

І група- від імені Тома

ІІ група- від імені Бена Роджерса

VІІ . Підсумок уроку(Слайд 19)

1.Вправа «Закінчи речення»

- Сьогодні на уроці я познайомився з творчістю…

- Я дізнався, що…

- Раніше мені було не відомо, що …

- Цей урок дав мені…

 - Найбільше на уроці мене вразило те, що

 2.Заключне слово вчителя

-Чи змінився ваш настрій? Покажіть це смайликом.

- Книга Мю Твена «Пригоди Тома Сойєра» набула великої популярності серед дітей . Якщо ви хочете більше дізнатися про пригоди Тома Сойєра прочитайте її.

3.Домашнє завдання

Категорія: Мої файли | Додав: vitoscka
Переглядів: 1426 | Завантажень: 36 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт
Пошук

Copyright MyCorp © 2025
Конструктор сайтів - uCoz